Nowy punkt w regulaminie wykonywania skoków.

 1. minimalne wymagania do wykonywania skoków FF to licencja B (świadectwo kwalifikacji lub równoważne).

  2. skoki na zadanie freefly dozwolone są wyłącznie z ekwipunkiem przystosowanym do tego typu skoków, każdy skoczek musi przejść pozytywną weryfikację u wyznaczonego instruktora.

  3. spadochron musi być wyposażony w AAD, dobrze dopasowany do ciała oraz freefly friendly (tj. ciasna kieszonka pilocika, zabezpieczone taśmy nośne oraz taśma łącząca, loop od spadochronu głównego i zapasowego w dobrym stanie).

  4. obowiązkowy kaski minimum 2 wysokościomierze(w tym akustyczny).

  5.całkowity zakaz samodzielnych skoków w pozycji “head down”, “head up”, bez  wcześniejszego dopuszczenia przez wyznaczonego instruktora.

  6. skoki grupowe są dozwolone dla osób potrafiących latać bezpiecznie w danej pozycji, wymagana wcześniejsza konsultacja z instruktorem.

  7.  skoki grupowe na zadanie “track” wykonywane są 90 stopni od kierunku zrzutu (w przypadku kilku grup do wcześniejszego ustalenia), prowadzący grupę powinien być w stanie kontrolować kierunek przez cały skok; skoki dozwolone są tylko w odpowiednich warunkach pogodowych – z widzialnością ziemi.

  8. skoki grupowe na zadanie “head up” oraz “head down” TYLKO z ustaloną bazą (osobą która leci stabilnie, na kierunku, ze stałą prędkością).

  9. obowiązkowe jest ustalenie planu skoku przed wejściem do samolotu – zadanie, ilość osób, kolejność opuszczenia samolotu, wyjście, rozejście oraz kierunek zrzutu, wiatru i kierunek w jakim poleci grupa w przypadku skoku na zadanie “track”.

  10.organizator skoków  zastrzega sobie prawo do wyznaczenia odpowiedniej osoby, do wykonania skoku kontrolnego, w celu weryfikacji umiejętności.

 

Aktualny regulamin będzie opublikowany w najbliższym możliwym czasie.

 

FF